REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[śląskie] Rozpoczyna się budowa Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzuartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Rozpoczyna się budowa Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu
W Zabrzu zostanie dziś podpisana umowa na budowę Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka - nowego budynku...
[Warszawa] Prywatna klinika otworzy gabinet na Bobrowieckiej 8 w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Prywatna klinika otworzy gabinet na Bobrowieckiej 8 w Warszawie
Centrum Medyczne Gamma, jedna z najnowocześniejszych prywatnych klinik w zakresie ortopedii i n...
[Kraków] Prezydent wstrzymuje budowę bloku mieszkalnegoartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Prezydent wstrzymuje budowę bloku mieszkalnego
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wstrzymał budowę bloku mieszkalnego na osiedlu Kolorowym. Przepr...
Wrocław: Orange sprzedał biurowiec na Szczepinie. Można go nadbudować i stworzyć mieszkaniaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Orange sprzedał biurowiec na Szczepinie. Można go nadbudować i stworzyć mieszkania
Oczekiwania spółki telekomunikacyjnej wzrosły ostatecznie z prawie 4 do niespełna 9 milionów złotych...
Wrocław: Miejska działka na Klecinie sprzedana. Inwestycji mieszkaniowych w okolicy przybywaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Miejska działka na Klecinie sprzedana. Inwestycji mieszkaniowych w okolicy przybywa
Miasto zbyło grunt przy ulicy Buraczanej przy drugiej próbie, za niemal milion złotych. Osiedle dom...
Co słychać na budowie terminala gazowego FSRU na Zatoce Gdańskiej?artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie terminala gazowego FSRU na Zatoce Gdańskiej?
Powstający w Gdańsku nowy terminal gazowy FSRU (ang. Floating Storage Regasification Unit) w Zatoce Gdańskiej jest jednym ze strategicznych projektów energetycznych Polski. Celem inwestycji jest stworzenie nowej infrastruktury, która umożliwi odbiór skroplonego gazu ziemnego (ang. liquefied natural gas – LNG) dostarczanego drogą morską z różnych rejonów świata. Realizacja projektu zwiększy bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
EPEC inwestuje w Elbląguartykuł
Pokaż artykuł
EPEC inwestuje w Elblągu
Nowa elektrociepłownia, farma fotowoltaiczna, likwidacja węzłów grupowych – to najważniejsze inwestycje, które realizuje Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Są one spójne z kierunkami rozwoju Elbląga oraz polityką ciepłowniczą kraju i UE. Prace są zaawansowane, a finansowanie – między innymi z zewnętrznych programów i dotacji.
Budimex zrealizuje dla PSE wielką inwestycję w Pileartykuł
Pokaż artykuł
Budimex zrealizuje dla PSE wielką inwestycję w Pile
Polskie Sieci Elektroenergetyczne 22 maja 2024 r. podpisały z firmą Budimex S.A. umowę na rozbudowę i modernizację stacji elektroenergetycznej Piła Krzewina 110/220/400 kV. Wartość umowy to ponad 232 mln zł. Dzięki realizacji projektu możliwe będzie wyprowadzenie w głąb kraju mocy z morskich farm wiatrowych i elektrowni jądrowej.
W tym roku na terenie Baltic Hub ruszy budowa terminala instalacyjnegoartykuł
Pokaż artykuł
W tym roku na terenie Baltic Hub ruszy budowa terminala instalacyjnego
21-hektarowy Terminal 5, który powstanie na wodach zewnętrznej części gdańskiego portu Baltic Hub, ma być bazą instalacyjną dla morskich elektrowni wiatrowych. To duży projekt, którego realizacja może się rozpocząć w drugiej połowie tego roku. Tego typu infrastruktura jest konieczna dla przyspieszenia inwestycji offshore w polskiej części Bałtyku. Pierwsze morskie farmy wiatrowe zaczną produkować zieloną energię w 2026 roku.
Polskie porty morskie biją rekordy. Ambitne plany inwestycyjne na przyszłośćartykuł
Pokaż artykuł
Polskie porty morskie biją rekordy. Ambitne plany inwestycyjne na przyszłość
Rekordowe wyniki polskich portów morskich za rok 2024 i ambitne plany inwestycyjne na kolejne lata to główne tematy konferencji ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka oraz wiceministra infrastruktury Arkadiusza Marchewki, która odbyła się 9 stycznia 2024 r. w Warszawie.
Miliardy na lepszą kolej z Trójmiasta do Słupskaartykuł
Pokaż artykuł
Miliardy na lepszą kolej z Trójmiasta do Słupska
Szybsze, bezpieczne, z dostępniejszych peronów i po dodatkowych torach – takie będą podróże koleją z Trójmiasta do Słupska. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na modernizację kolejnego odcinka linii kolejowej nr 202, między Gdynią Chylonią a Lęborkiem, którą spółka planuje zakończyć w 2029 r. Wartość zadania realizowanego przez Polskie Linie Kolejowe S.A. wynosi ponad 2,6 mld zł netto.
PGE transformuje ciepłownictwo. W Zgierzu pod Łodzią oddano do użytku niskoemisyjną elektrociepłownięartykuł
Pokaż artykuł
PGE transformuje ciepłownictwo. W Zgierzu pod Łodzią oddano do użytku niskoemisyjną elektrociepłownię
PGE Energia Ciepła oddała do eksploatacji nową, zasilaną gazem jednostkę wytwórczą w Zgierzu. Jest to już trzecia niskoemisyjna inwestycja ciepłownicza zakończona w tym roku w Grupie PGE. Zagwarantuje ona produkcję ciepła w sposób efektywny i przyjazny dla mieszkańców, poprawiając warunki środowiskowe w mieście.
Słynna wrocławska "Trójka", jedno z najlepszych liceów w Polsce, zostanie rozbudowana [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Słynna wrocławska "Trójka", jedno z najlepszych liceów w Polsce, zostanie rozbudowana [FILM+WIZUALIZACJE]
Miasto planuje rozbudowę obecnej siedziby III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Składowej 5, na osiedlu Nadodrze we Wrocławiu. "Trójka" od wielu lat razem z XIV Liceum Ogólnokształcącym plasuje się w czołówce rankingu publicznych liceów w Polsce. Słynie z bardzo wysokiego poziomu nauczania. Co roku cieszy się ogromnym powodzeniem i jest zawsze przepełnione.
Za ponad miliard złotych we Wrocławiu powstaje gigantyczny Nowy Szpital Onkologiczny [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad miliard złotych we Wrocławiu powstaje gigantyczny Nowy Szpital Onkologiczny [FILM+WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska powstaje największy w Polsce szpital onkologiczny, który będzie także jednym z największych tego typu ośrodków w Europie. Nowoczesna placówka ma stać się kluczowym centrum leczenia nowotworów, oferując pacjentom kompleksową opiekę na najwyższym światowym poziomie. Prace na budowie nowego, wielkiego szpitala onkologicznego we Wrocławiu postępują szybciej, niż zakładano.
We Wrocławiu powstaje gigantyczny Nowy Szpital Onkologiczny [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstaje gigantyczny Nowy Szpital Onkologiczny [FILMY]
We Wrocławiu powstaje największy w Polsce szpital onkologiczny, który będzie także jednym z największych tego typu ośrodków w Europie. Nowoczesna placówka ma stać się kluczowym centrum leczenia nowotworów, oferując pacjentom kompleksową opiekę na najwyższym światowym poziomie. Prace na budowie nowego, wielkiego szpitala onkologicznego we Wrocławiu postępują szybciej, niż zakładano.
Za pół miliarda złotych zostanie rozbudowane Centrum Onkologii w Bydgoszczy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Za pół miliarda złotych zostanie rozbudowane Centrum Onkologii w Bydgoszczy [WIZUALIZACJE]
To ważny moment dla pacjentów i całego województwa kujawsko-pomorskiego. Centrum Onkologii w Bydgoszczy rozpoczyna największą od lat inwestycję, która ma poprawić dostępność i komfort leczenia chorych z nowotworem. To kompleksowa inwestycja o wartości ponad 500 mln zł.
Ponad 90-letni zbiornik Otmuchów na rzece Nysa Kłodzka na Opolszczyźnie przejdzie remontartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 90-letni zbiornik Otmuchów na rzece Nysa Kłodzka na Opolszczyźnie przejdzie remont
Ponad 90-letni zbiornik Otmuchów na rzece Nysa Kłodzka na Opolszczyźnie, który przy normalnym poziomie piętrzenia gromadzi około 58 mln m3 wody, przejdzie remont. Prace są konieczne do przeprowadzenia ze względu na zaawansowany wiek obiektu. Roboty w obrębie czaszy zbiornika będą wiosną wiązały się z okresowym obniżeniem stanu wody w akwenie.
Warszawa: 125,4 mln zł z NFOŚiGW na budowę nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerańartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: 125,4 mln zł z NFOŚiGW na budowę nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerań
ORLEN Termika S.A. podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dofinansowanie budowy nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerań w Warszawie. Projekt, realizowany we współpracy z MPWiK, to jedno z najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć w polskiej energetyce.
TBM Faustyna przed czasem na mecie trzeciego tunelu jednotorowego w Łodzi [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
TBM Faustyna przed czasem na mecie trzeciego tunelu jednotorowego w Łodzi [ZDJĘCIA]
W piątek, 28 czerwca mniejsza maszyna TBM przebiła ścianę podziemnego przystanku Łódź Koziny szybciej niż zakładał harmonogram, który przewidywał zakończenie drążenia trzeciego tunelu jednotorowego na podziemnej trasie Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec w lipcu. Tym samym TBM Faustyna wykonała trzy czwarte swojej pracy. Do wykonania ma jeszcze jeden tunel w kierunku Łodzi Kaliskiej.
Innowacyjne i tanie – warszawskie TBS-yartykuł
Pokaż artykuł
Innowacyjne i tanie – warszawskie TBS-y
Energooszczędny, zbudowany szybko i za mniej niż 29 mln zł – blok przy ul. Derkaczy w Warszawie ma już lokatorów. Trwa budowa kolejnego budynku.
REKLAMA